Porady Hansloren
Czarny blat i czarny zlew 0

Czarny blat i czarny zlew

Czarny blat i czarny zlew to połączenie, które sprawia, że powierzchnia robocza w kuchni jest niczym niezaburzona. Jest to idealna propozycja dla minimalistów, którzy lubią napawać się widokiem pustego blatu, idealnie czystego i lśniącego. Zlewozmywak nie niszczy tej wizualnej harmonii. Oczywiście to także propozycja dla nas wszystkich – do naszych domów i mieszkań, nawet jeżeli minimalistami nie jesteśmy. Jeżeli chcesz ukryć zlew w blacie lub po prostu podoba Ci się takie połączenie, śmiało wybierz czarny blat i czarny zlew. Pamiętaj, że możesz bawić się odcieniami i fakturami.


 

Czarny blat i czarny zlew – minimalizm

Minimalistyczne urządzanie kuchni czasem sprowadza się do zainstalowania zlewu w kolorze blatu. Oczywiście czerń sprawdza się dobrze w prostych przestrzeniach. Tworzy pewnego rodzaju wizualną harmonię, która cieszy oko. Jeżeli decydujemy się na czarny blat, który niesamowicie zwraca uwagę, raczej nie chcemy go zagracać mnóstwem pojemników, puszek czy sprzętów. Pomyślmy o nim, jako o wiecznie idealnej powierzchni, przygotowanej na każdą kulinarną zachciankę. Bardzo dobrym połączeniem jest czarny blat i czarny zlew zestawione z białymi szafkami kuchennymi z frontami na wysoki połysk. Tworzymy w ten sposób nowoczesną aranżację w stylu glamour, do której pasować będą dodatki w kolorze złota lub różu. Czerń lubi się błyszczeć, dlatego świetną opcją są blaty marmurowe lub granitowe.

Czarny blat i czarny zlew – ukrycie zlewozmywaka

Innym powodem, dla którego Klienci wybierają takie połączenie, jest chęć ukrycia zlewozmywaka w kuchni. Jest wtedy mniej widoczny, nie rzuca się w oczy. Niektórzy twierdzą, że przecież zlew nie jest ozdobą, a koniecznością, więc jeżeli można, warto go zamaskować. Wybierając zlew podblatowy, jesteśmy w stanie najskuteczniej ukryć jego obecność. Nie tylko poprzez samo dopasowanie koloru, ale także chociażby za pomocą zasłonki do zlewu, czyli takiej np. czarnej granitowej płyty, nakładanej na zlew. Jest to przydatne, zwłaszcza kiedy przychodzą do nas goście, a w komorze piętrzą się brudne naczynia. Wystarczy zasłonić je płytą. Kuchnia będzie wtedy o wiele bardziej estetyczna.

 

Czarny blat i czarny zlew nablatowy - sklep Hansloren, aranżacje.  Czarny blat i czarny zlew w kuchni. Jak połączyć czarny zlew z blatem?  Czarny blat i czarny zlew podblatowy w kuchni. Czarny granitowy zlewozmywak. 

Cała czarna kuchnia

Zdarzają się takie projekty kuchni, które zakładają użycie dużej ilości czerni. Począwszy od podłogi, przez fronty szafek kuchennych, po blat, a na ADG skończywszy. Pamiętajmy, że swoje mieszkanie urządzamy wedle swojego gustu i upodobań. Zdarzało nam się widzieć naprawdę piękne projekty, w których było dużo czerni, a gra świateł budowała niesamowity klimat. Zbyt duża ilość czerni nie będzie praktyczna, bo widać na niej wszelkie plamy i odciski dłoni. Stąd też raczej nie jest to opcja dla rodzin z dziećmi, a dla osób, które chętnie będą o nią dbać. Odradzamy taki total black look w małych pomieszczeniach, gdyż może okazać się zbyt przytłaczający. Z kolei w otwartej przestrzeni, taki czarny aneks kuchenny będzie prezentować się elegancko i wyznaczy wyraźną granicę pomiędzy częścią kuchenną a jadalnią lub salonem.

Czarny zlew – jaki materiał?

To, że zlew jest w kolorze czarnym, to widać. Rozważmy przez chwilę kwestię materiału, z którego może być wykonany. Obecnie możemy kupić czarny zlew z granitu, konglomeratu, ceramiki czy stali. Pokrótce o każdym z nich. Stalowy zlewozmywak to świetny wybór na wiele lat. Dobrze znosi wysokie temperatury i czyszczenie. Nasze typy tutaj: Jaki zlewozmywak stalowy polecacie? Zlewy z konglomeratu są bardzo wytrzymałe i pięknie wyglądają. Wymagają jednak regularnej pielęgnacji, by nie powstawały odbarwienia. Czarny zlewozmywak ceramiczny najlepiej regularnie myć i wycierać do sucha, by nie było nieestetycznych zacieków. Zlew wykonany z granitu zapewni luksusowy efekt i piękne wrażenia wizualne.

Czarny blat i czarny zlew. Czarny zlewozmywak granitowy Hansloren Enigma.  Czarny blat i czarny zlew. Czarny zlewozmywak Villeroy&Bosch Subway SU 60 Premiumline.  Czarny zlew i czarny blat. Czarny zlewozmywak Hansloren Kuba.

 

Jak nie przytłoczyć czarnej aranżacji?

Jeżeli w kuchni masz czarny blat i czarny zlew, a do tego czarny piekarnik i jeszcze kilka elementów, i czujesz, że to już za dużo, możesz – niewielkim kosztem – nieco ożywić aranżację. Być może wprowadziłeś się do takiego mieszkania i chcesz odrobinę kuchnię rozweselić, bo nie masz wpływu na to, jak poszczególne elementy zostały dobrane. Pierwsza rada – kwiaty. Wprowadzenie zieleni do kuchni od razu ją ożywi. Ustawienie chociażby ziół, które będziesz na co dzień wykorzystywać, sprawi, że pomieszczenie od razu zyska nowy charakter. Możesz wybrać też kwiaty, ale szukaj tych, którym nie będzie przeszkadzać nieco wyższa temperatura w kuchni. Druga rada – dodatki. Czarne elementy, które uważasz za zbędne, schowaj i zastąp je innymi pasującymi. Może białymi, może beżowymi lub czerwonymi – tutaj wszystko jest indywidualne. Trzecia rada – farba. Jeżeli możesz przemalować czarną ścianę lub czarne fronty szafek kuchennych, zrób to. Jeżeli jednak zdecydujesz się na wymianę zlewozmywaka, a pozostawienie blatu, sprawdź, jaki inny kolor wybrać, by aranżacja była spójna: Czarny blat - jaki zlew?

Jak ukryć zlew w blacie?

Opcją, która pozwala na perfekcyjne ukrycie zlewu w blacie, jest zdecydowanie się na zlewozmywak podblatowy (inaczej: podwieszany lub podbudowany) – montowany do blatu od spodu. Dobrze sprawdzają się także zlewozmywaki na równi z blatem – czyli zlewy nakładane na blat od góry. Zwracamy jednak w tym miejscu uwagę na to, jak materiał, z którego wykonany jest blat, wpływa na wybór zlewozmywaka. O tym na pewno pojawi się osobny artykuł na naszym blogu. Teraz jednak w skrócie napiszemy, że czarny blat kuchenny może być wykonany tak naprawdę z różnych materiałów. Jeżeli chcemy, by w kuchni pojawił się zlew podblatowy, to najlepiej, by sam blat wył wykonany z materiału odpornego na wilgoć – granit, marmur, kompozyt, stal. Nie polecamy łączenia go z blatem z laminatu lub drewnianym. Dla nich najlepszą opcją są zlewozmywaki nakładane, które o wiele łatwiej utrzymać w „suchości”. Regularnie zalewane drewno może z czasem chłonąć wodę.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl