Porady Hansloren
Czarny blat – jaki zlew? 0

Czarny blat – jaki zlew?

 

Miłośnicy wyszukanej estetyki w kuchni decydują się na czarny blat. Jaki zlew do niego wybrać? W jakim kolorze? Który najlepiej podkreśli charakter kuchni urządzonej w konkretnym stylu? Dziś zagłębiamy się w kolory zlewów i ich dopasowanie do czarnego blatu. Podpowiadamy, kiedy najlepiej postawić na kontrasty, a kiedy na jak najmniej rzucający się w oczy zlewozmywak.


 

Czarny blat i szary/stalowy zlew

Czarny blat i szary zlew to opcja dla kuchni industrialnych, w których dominują chłodne kolory. To także połączenie stosowane w nowoczesnych kuchniach, w których chcemy zachować spójną kolorystykę. Tutaj popularną kategorię stanowią zlewy stalowe – funkcjonalne i długowieczne. Nasze typy i porady odnośnie do wyboru tutaj: Jaki zlewozmywak stalowy polecacie? Stal jest też dobrym wyborem do mieszkania na wynajem, jeżeli jest w nim czarny blat w kuchni. Jest to materiał łatwy w do utrzymania w czystości. Zazwyczaj nie wiemy, jak lokatorzy będą dbać o wyposażenie, więc bezpiecznie jest zainstalować takie sprzęty, które wymagają najmniej specjalistycznej pielęgnacji. Na wszelki wypadek zostawiamy Ci nasz inny artykuł: Zlew stalowy - jak czyścić? Czarny blat ze stalowym zlewem to także połączenie, które po prostu nie może wyglądać źle. Dlatego polecamy je wszystkim niezdecydowanym.

 

Czarny blat - jaki zlew stalowy wybrać? Zlew stalowy Blanco Andano 340/180-U stal polerowana.  Czarny blat - jaki zlew wybrać? Biały zlew do czarnego blatu. Zlewozmywak Ceramiczny Villeroy Bosch Subway 60 XL Classicline.  Czarny blat - jaki zlew szary ceramiczny. Szary zlew do czarnego blatu. Zlewozmywak Ceramiczny Villeroy Bosch Subway 60 XL Classicline.

 

Czarny blat i biały zlew

Biel i czerń to kontrast znany i lubiany od zawsze. Klasyka broni się sama. Biel kojarzy się ze świeżością i czystością. Dobrze zadbana będzie wyglądać elegancko przez wiele lat. A przecież kuchnie black&white nie wychodzą z mody! Świetne jest bawienie się tym połączeniem na wszystkich powierzchniach w kuchni – dwukolorowe fronty kuchenne, płytki podłogowe w kształcie heksagonów ułożone naprzemiennie czy biało-czarne dodatki.

Biały zlewozmywak ceramiczny w towarzystwie białej lodówki, kuchenki, drobnego AGD i jasnych drewnianych szafek kuchennych, może stworzyć kuchnię w stylu skandynawskim. Przełamująca czerń blatu będzie ożywiającym detalem, który jednocześnie nie zaburzy nordyckiej aranżacji. Oczywiście, wszystko jest kwestią całego projektu i samych detali. Jednak z naszego doświadczenia wynika, że czarny blat i biały zlew tworzą naprawdę fantastyczną podstawę do aranżacji kuchni w stylu scandi, zwłaszcza tych wykonanych na wysoki połysk.

 

Czarny blat i beżowy zlew

Beż to wybór odpowiedni dla wszystkich, którzy nie chcą decydować się na biały zlewozmywak. Jest bardziej subtelna i stonowana. Wprowadza do kuchni kontrast, ale nieco ugrzeczniony. Beżowy zlewozmywak podblatowy pięknie kontrastuje z blatem wykonanym na wysoki połysk, np. marmurowym. W ogóle połączenie beżu z kamieniem to udany mariaż. Jednak miejmy na uwadze spójność całej kuchni. Beżowy zlew potrzebuje podobnych sobie kolorystycznych dodatków. Może kremowe uchwyty przy frontach, może całe fronty, albo czajnik i ekspres do kawy, opcjonalnie ściany.

 

Czarny blat - jaki zlew biały ceramiczny. Biały zlew i czarny blat. Zlewozmywak Ceramiczny Villero Bosch Subway 45 Classicline.  Czarny blat - jaki zlew beżowy wybrać? Beżowy zlewozmywak i czarny blat. Zlewozmywak Ceramiczny Villeroy Bosch Cisterna 60C Classicline.  Czarny blat - jaki zlew czarny wybrać? Czarny zlew do czarnego blatu. Zlewozmywak Ceramiczny Villeroy Bosch Farmhouse.

 

Czarny blat i czarny zlew

Czarna kuchnia jest niesamowicie elegancka i wytworna. Bardzo niecodzienna i oryginalna. Połączenie czarnego blatu z czarnym zlewem to opcja, która jest w stanie maksymalnie ukryć obecność zlewozmywaka w kuchni. Może być on praktycznie niezauważalny na pierwszy rzut oka. Doceniają to osoby, które mają poczucie estetyki oparte na jednolitości, symetrii, pedantyczności. W przypadku tego rozwiązania trzeba jednak uważać, by zamiast efektu wow! nie sprawić, że ilość czerni przytłoczy kuchnię. Jest to rozwiązanie o tyle ciekawe, że na blogu znajdziesz odrębny artykuł, w którym opisujemy wady i zalety tego połączenia oraz podpowiadamy, jak to zrobić, by kuchnia wyglądała elegancko. Czytaj tutaj: Czarny blat i czarny zlew.


Czarny blat - jaki zlew kolorowy?

Czarny blat możemy także połączyć ze zlewem czerwonym, żółtym czy brązowym. To zestawienia odważne, stosowane w mieszkaniach artystycznych lub futurystycznych. Ważna jest umiejętność wprowadzenia koloru do pomieszczenia, by nawiązywał on do innych elementów wystroju. Z pewnością jest to opcja na „rozweselenie” kuchni, jeżeli na przykład jest ona urządzona w jednolitym kolorze, którego nie możemy lub nie chcemy zmieniać. Pamiętaj jednak, że taki kolorowy zlewozmywak będzie zwracać uwagę. Jeżeli więc masz tendencję do gromadzenia brudnych naczyń w komorze przez kilka dni, a w międzyczasie zapraszasz gości, wiedz, że na pewno zauważą oni stos talerzy i kubków. Wszelkie niecodzienne i niesztampowe elementy kuchni zazwyczaj instaluje się po to, by zachwycały. Stąd też kolorowe zlewy polecamy osobom lubiącym porządek, dokładnym i odważnym.

 

Niektórzy już z góry wiedzą, że chcą mieć w kuchni czarny blat. Jaki zlew do niego dopasują, jest tak naprawdę bardzo indywidualną sprawą, która zależy od tego, jaka przestrzeń nam się marzy i co w niej jest dla nas najważniejsze. Bez względu na to, jaki kolor zlewozmywaka wybierzesz, pamiętaj, że nawet najpiękniejszy efekt wizualny może zostać zepsuty przez nieprofesjonalny montaż. Idealne dopasowanie rozmiaru zlewu i późniejsza instalacja z solidnym uszczelnieniem to podstawa prawidłowego jego funkcjonowania. Dzięki temu nie będzie szpar, łączenia będą wykonane równo, a całość będzie stabilna. Również nieprawidłowa pielęgnacja zlewu granitowego czy ceramicznego na co dzień przyćmi efekt połączenia kolorystycznego, który chciałeś osiągnąć. Zlew i blat wybierasz raz na kilkanaście lat, ale to, jak one wyglądają w ciągu tych lat, zależy wyłącznie od tego, jak o nie dbasz.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl