Porady Hansloren
Produkt dnia
Parawan nawannowy – jakiej firmy wybrać? 0

Parawan nawannowy – jakiej firmy wybrać?

Kiedy stoimy przed decyzją parawan nawannowy jakiej firmy wybrać, możemy przeglądać oferty wszystkich producentów, a możemy też zapoznać się z charakterystyką produktów każdego z nich. Podczas urządzania łazienki trzeba podjąć wiele zasadniczych decyzji, a jedną z najważniejszych będzie czasem wybór pomiędzy wanną a prysznicem. Można, rzecz jasna, zamontować jedno i drugie, ale nie zawsze w pomieszczeniu jest odpowiednia ilość miejsca. Często też temu rozwiązaniu nie sprzyja istniejąca instalacja wodno-kanalizacyjna lub zwyczajnie przekracza ono zakładany budżet. W takiej sytuacji można jednak zamontować wannę i sięgnąć po dobrej klasy parawan nawannowy. Jakiej firmy parawan wybrać? Sprawdzamy co mają do zaoferowania najlepsi producenci!


 

Czym różnią się między sobą parawany nawannowe?

Dużo łatwiej szuka się konkretnego produktu, gdy znamy jego parametry. Na co zwrócić uwagę w przypadku parawanów nawannowych?

  • Wymiary i liczba części

Podstawową kwestią, od której warto zacząć poszukiwania odpowiedniego parawanu do łazienki, są wymiary. Pod uwagę bierze się wysokość, szerokość, a także liczbę części, wchodzących w skład danego produktu. Dostępne są modele jednoczęściowe, dwuczęściowe oraz – rzadziej spotykane – mające 3 lub więcej części.

  • Możliwość docięcia na wymiar

W bardziej nietypowych łazienkach może być potrzebne docięcie parawanu – tak, by ułatwić korzystanie z wanny, zwłaszcza wchodzenie i wychodzenie z niej. Na szczęście większość modeli może zostać docięta przez producenta, co w żadnym stopniu nie pogorszy ich pierwotnych właściwości.

  • Kolor i grubość szkła

Choć zdecydowana większość parawanów jest przezroczysta, w sprzedaży dostępne są też modele ze szkłem kolorowym lub wzorzystym. Standardowa grubość szkła to 6 mm, ale można też znaleźć egzemplarze mające 5 lub 8 mm.

  • Powłoka ułatwiająca utrzymanie w czystości

To ważny element, zarówno gdy wybieramy parawan nawannowy, jak i np. kabinę prysznicową. Niektóre produkty posiadają bowiem specjalną strukturę, nałożoną na szkło lub „zatopioną” w nim, która wykazuje silne właściwości hydrofobowe. Odpycha ona cząsteczki wody, dzięki czemu utrudnione jest tworzenie się zacieków. To z kolei powoduje, że na powierzchni szkła nie osadza się tak wiele kamienia, jak w przypadku modeli bez zabezpieczenia.

  • Kolor profili

Istotny parametr, jeżeli chodzi o stronę wizualną wystroju. W niektórych parawanach profile są wyraźnie zarysowane, podczas gdy w innych ich rolę ograniczono do absolutnego minimum.

  • Czas wysyłki

Jeżeli chcemy mieć pełny wybór, powinniśmy rozpocząć poszukiwania odpowiednio wcześniej. Choć niektóre modele są dostępne „od ręki”, na wysyłkę innych niekiedy trzeba czekać nawet 28 dni, gdyż są wykonywane na zamówienie. Dlatego nie warto odkładać wyboru parawanu nawannowego na ostatnią chwilę.

 

Parawan nawannowy – jakiej firmy wybrać, gdy mamy budżet do 1000 zł

Dysponując kwotą do 1000 zł, zdecydowanie warto sięgnąć po parawan nawannowy Radaway z serii Idea lub Idea Black. Pierwszy z nich będzie miał chromowane profile, a drugi – czarne. Oba prezentują się równie gustownie, jednak pasują do innych rodzajów aranżacji. Produkty z prezentowanych kolekcji wykonano z bezpiecznego, hartowanego szkła o grubości 6 mm. Na specjalne zamówienie producent może wykonać grawer. Powierzchnię parawanu pokryto powłoką EasyClean, zabezpieczającą przed przywieraniem zanieczyszczeń. Nabywca ma możliwość zamówienia egzemplarza z wieszakiem na ręczniki.

Parawan nawannowy - jakiej firmy wybrać? Radaway parawan Idea Black 1000x1500, czarny.  Parawan nawannowy - jakiej firmy wybrać? Radaway - parawan jednoczęściowy 700x1500, chrom, seria Idea.  Parawan nawannowy - jakiej firmy? Radaway - parawan jednoczęściowy z wieszakiem.

 

Parawan nawannowy – jakiej firmy wybrać, gdy mamy budżet do 2000 zł

W kolejnej grupie cenowej wśród ciekawych produktów wyróżniają się te z serii Design marki Huppe oraz z kolekcji Combinett 2 tego samego producenta. Standardem w parawanach nawannowych Huppe jest powłoka Antiplaque, która zapobiega przywieraniu brudu. W wymienionych kolekcjach dostępne są modele 1-, 2- oraz 3-częściowe, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni wariant do swojej łazienki. Przed ostatecznym wyborem produktu warto spytać pracownika sklepu o dostępne kolory profili oraz szkła. W ten sposób można sprawić sobie parawan nawannowy, który idealnie wpasuje się w posiadaną łazienkę.

Parawan nawannowy - jakiej firmy Huppe, Design Elegance, parawan jednoczęściowy  Parawan nawannowy - jakiej firmy Huppe, Design Elegance, ścianka boczna  Parawan nawannowy - jakiej firmy Huppe, Combinett 2, parawan nawannowy przejrzysty

 

Wśród bardziej nietypowych parawanów nawannowych uwagę zwracają te z kolekcji Radaway Modo. Mają one czarne profile, a niektóre z nich również „kratę”, wykonaną przy użyciu farby ceramicznej – trwale związanej ze szkłem. Doskonale sprawdzą się w łazienkach minimalistycznych oraz urządzonych w stylu black&white.

Parawan nawannowy - jakiej firmy Radaway Modo, jednoczęściowy, czarny  Parawan nawannowy - jakiej firmy Radaway Modo Black, jednoczęściowy, czarny, w dużą kratę  Parawan nawannowy - jakiej firmy Riho, do wanny Geta, biały

 

Wybierając parawan nawannowy warto wziąć pod uwagę również parawany nawannowe Riho, standardowo wyposażone w warstwę ochronną Riho Shield. Ich atutem są m.in. fantazyjne kształty, dostosowane do oryginalnych wanien tego producenta (np. do wanny Dorado). Ponadto produkty te charakteryzuje solidne wykonanie oraz trwałe łączenia i zawiasy, mogące z powodzeniem służyć przez długie lata.

  

Co charakteryzuje parawany nawannowe firmy Radaway?

Produkty marki Radaway są projektowane z uwzględnieniem najbardziej aktualnych trendów, zarówno w sferze wizualnej, jak i pod względem oferowanych funkcjonalności. Można wśród nich znaleźć m.in. parawany nawannowe otwierane wahadłowo – do wewnątrz i na zewnątrz. Niemal każdy z egzemplarzy znajdujących się w ofercie Radaway jest zabezpieczany powłoką EasyClean, ułatwiającą utrzymanie w czystości jego powierzchni. Wśród proponowanych modeli znajdują się zarówno parawany pasujące do wnętrz nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych.

 

Co charakteryzuje parawany nawannowe firmy Huppe?

Oferta produktowa marki Huppe obejmuje modele 1-, 2- i 3-częściowe. Dzięki temu można je dopasować do każdej łazienki, niezależnie od jej wielkości i układu. Nieduży parawan nawannowy 1-częściowy sprawdzi się w rogu pomieszczenia, podczas gdy najbardziej rozbudowany wariant 3-częściowy pozwoli zapewnić odpowiednie warunki w wannie przylegającej do ściany tylko jedną krawędzią. Znakiem rozpoznawczym parawanów Huppe jest uszlachetnione szkło AntiPlaque, którego struktura utrudnia osadzanie się brudu.

 

Co charakteryzuje parawany nawannowe firmy Riho?

Modele oferowane przez markę Riho są przeważnie wykonane z przejrzystego szkła pokrytego powłoką RihoShield. Część produktów jest zaprojektowana konkretnie z myślą o oryginalnych wannach tego producenta, słynących z nietypowych kształtów. Grubość szkła w parawanach Riho wynosi 6 lub 8 mm. Można wśród nich znaleźć zarówno modele do montażu lewego, jak i prawego, bądź odwracalne (uniwersalne).

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl