Porady Hansloren
Produkt dnia
Wind Vitruvit bidet ceramiczny stojący biały - WINBI
Wind Vitruvit bidet ceramiczny stojący biały - WINBI
999,00 zł 812,20 zł
szt.
Prysznic w sypialni 0

Prysznic w sypialni

Prysznic w sypialni – ekstrawagancja czy przesada? Jak zorganizować taką sypialnię? Czy urządzać pełną łazienkę, czy tylko jej namiastkę, instalując natrysk? Jak zrobić to z dobrym gustem? Sporo pytań pojawia się w tym temacie. Omówimy je i wskażemy wiele przydatnych rozwiązań dla wszystkich, którym zamarzył się prysznic w pobliżu łóżka.


 

Prysznic w sypialni – tylko osobisty

Prysznic zainstalowany w sypialni powinien służyć wyłącznie jej mieszkańcom. Nie może być to jedyna łazienka w domu – byłby to nie lada niezręczne i zdecydowanie mijało się z celem. Instalacja prysznica w sypialni służy bowiem celebrowaniu intymności. To miejsce, w którym można się umyć, odświeżyć, rozgrzać lub ochłonąć. Nie ma tu miejsca na typową wielką kabinę prysznicową. Jest za to dla romantycznie zaaranżowanego prysznica walk-in. Jeżeli sypialnia należy do pary, taka strefa kąpieli powinna być trochę intrygująca, trochę kusząca, ale jednocześnie wystarczająco intymna i osobista.

Gdzie zaaranżować taki prysznic?

Pięknym i praktycznym rozwiązaniem jest zainstalowanie prysznica w sypialni za szklanymi drzwiami, odgradzającymi część sypialną od kąpielowej. To właśnie przejrzyste szkło sprawia, że wciąż jesteśmy w jednym pomieszczeniu i możemy obserwować, co dzieje się po drugiej stronie. Jednak taka opcja wymaga większego metrażu, minimalnie można przyjąć ok. 30 mkw podłużnego pokoju. Alternatywą jest zaadaptowany kąt pomieszczenia, przystosowany do kontaktu z wodą. Można tam zaaranżować prysznic walk-in, z dekoracyjną szybą, która będzie co nieco odsłaniać, a co nieco ukrywać. Inną wersją jest wykorzystanie wnęki – wtedy wystarczy dostosować ściany, wykonać odpływ i wybrać drzwi szklane do wnęki. Są też takie sypialnie, w których prysznice są absolutnie schowane, np. za drzwiami. Nie są to jednak drzwi do osobnego pomieszczenia, a tylko do prysznica, który kiedyś był garderobą czy schowkiem.

Prysznic w sypialni - aranżacja  Łazienka w sypialni - aranżacja  Prysznic w sypialni obok łóżka - aranżacja

 

Przestronna sypialnia z łazienką

W luksusowych i przestronnych apartamentach coraz częściej spotyka się stworzoną strefę łazienkową. Mówimy tutaj nie tylko o prysznicu, ale często o wannie i toalecie. Świetnie urządza się tak pomieszczenia w kształcie litery U lub L, w których łóżko i część sanitarna znajdują się w różnych końcach wnętrza, tak że nie można zajrzeć bezpośrednio z jednej do drugiej. Jeżeli toaleta jest zbyt odważnym posunięciem, można umieścić ją za malutką ścianką, a wannę lub natrysk, potraktować jako serce łazienki. Jeszcze innym pomysłem jest stworzenie a la łazienki na podeście ze schodkami i niejako wyniesienie jej do ragi wyjątkowości lub stworzenie jej w obniżeniu, celem podkreślenia intymnego charakteru. Taki prysznic w sypialni sprzyja budowaniu i pielęgnowaniu intymnej relacji z samym sobą lub z bliską osobą.

Prysznic w sypialni – na to uważaj!

  • Prawidłowe odprowadzenie wody spod prysznica, by nie zalewać pokoju. Wystarczy dobry odpływ liniowy i podłączenie do kanalizy.
  • Wilgoć w pokoju musi mieć odprowadzenie, by nie powstała chorobotwórcza pleść – wentylacja i okna to must have.
  • Ściany najlepiej by były opłytkowane, a w niedalekiej odległości od prysznica, pomalowane wodoodporną farbą – wilgoć unosząca się w powietrzu nie może im szkodzić. Warto położyć na nie folię, a w rogach taśmy.
  • Uszczelnienie pierwotne najlepiej wykonać przekładką, a wtórne silikonem, by mieć pewność, że woda nie będzie wyciekać.
  • Czystość podłogi w sypialni – jeżeli ją będziesz nienagannie utrzymywać, przekonasz się, jak niesamowicie cudowne jest uczucie, gdy po prysznicu, tylko w szlafroczku, na boso, paradujesz wprost do łóżka. Relaks prawie taki, jakby codziennie były wakacje.

Jak wydzielić prysznic w sypialni?

Podsumujmy – jest kilka sposobów na stworzenie prysznica w sypialni.

  • szklane drzwi otwierane lub przesuwne
  • szklana ścianka prysznicowa (przezroczysta, mleczna lub „inteligentna”)
  • kotary i zasłony, pasujące do stylu aranżacji sypialni
  • dodatkowa ścianka działowa

Nowoczesne pomieszczenia, zaprojektowane w innowacyjny sposób są oznaką podążania właścicieli za trendami. Nie zaskakuje nas więc, że coraz większą popularność zyskuje prysznic w sypialni, zwłaszcza w nowobudowanych domach, w których sypialnie z góry są już tak zaprojektowane. Jesteśmy w stanie przygotować prysznic do każdej przestrzeni, także wykonując modele na wymiar, z dużymi szybami, we wnękach czy skosach. Przestań więc marzyć, a spełnij z nami swoje sypialniane marzenie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl