Porady Hansloren
Produkt dnia
Etagon 6 PuraPlus Blanco zlewozmywak ceramiczny KA czarny
Etagon 6 PuraPlus Blanco zlewozmywak ceramiczny KA czarny
2 479,00 zł 2 015,45 zł
szt.
Prysznic we wnęce 0

Prysznic we wnęce

Prysznic we wnęce to rozwiązanie, które pozwala w naturalny sposób wykorzystać kształt łazienki. Choć są też i tacy, którzy specjalnie projektują wnękę, by móc taką przestrzeń kąpielową urządzić. Rozwiązania takie jest bowiem bardzo wygodne i eleganckie. Pozbywamy się konieczności instalowania brodzika i kabiny na rzecz nieco bardziej minimalistycznej strefy natryskowej. O tym jak wykonać, czy zdecydować się na płaski brodzik, czy wykonać odwodnienie posadzkowe - wszystko w artykule!


 

Prysznic we wnęce – zalety

Zacznijmy od zalet urządzenia prysznica we wnęce. Są to m.in.:

 • minimalistyczny wygląd,
 • praktyczne wykorzystanie przestrzeni łazienki,
 • optyczne powiększenie przestrzeni,
 • wysoka funkcjonalność,
 • rozwiązanie praktycznie bezbarierowe,
 • możliwość wykorzystania ścian wewnętrznych na półki na kosmetyki, dowolne rozmieszczenie relingów.

 

Prysznic we wnęce w bloku

Prysznic we wnęce w łazience w bloku jest świetnym wyborem, zwłaszcza, jeżeli pomieszczenie tak zostało zaprojektowane, że ta wnęka po prostu już istnieje. Urządzenie w niej np. toalety nie zawsze jest praktyczne i efektowne. Za to zagospodarowanie jej na prysznic pozwala optycznie powiększyć przestrzeń i sprawić, że strefa natrysku jest pięknie wkomponowana w przestrzeń. W bloku możemy we wnęce zainstalować brodzik lub zdecydować się na odwodnienie w podłodze. Warto pamiętać, że jeżeli wnęka ma niestandardowe wymiary, można wykonać brodzik na wymiar. Natomiast łatwiej jest w takich przypadkach zainstalować odpływ liniowy lub punktowy i wykonać prysznic bez brodzika. Szerzej o tym tutaj: Odpływ liniowy w bloku.

Prysznic we wnęce w domu

W domu, zwłaszcza jeżeli jesteśmy na etapie jego projektowania, można albo wnękę zaplanować, albo stworzyć ją później, w szczególności w dużej łazience. Wystarczy dobudować ścianę, będącą tą domykająca natrysk. Co więcej taką ścianę można zagospodarować od zewnętrznej strony, np. wieszając lustro, półki, wieszaki, kwietniki czy dekoracje. Ściana nie musi być murowana. Może być również szklana lub z luksfery. Od razu polecamy w tym miejscu specjalne drzwi szklane do wnęki, które już gotowe można dopasować do swojej łazienki. Od razu można spasować brodzik podłogowy lub odpływ liniowy.

Prysznic na całej ścianie

Takie same pobudki i zasady występują, kiedy chcemy wykonać prysznic na całej ścianie w łazience. Zazwyczaj jest to ściana położona naprzeciwko wejścia i ma to miejsce w pomieszczeniach o podłużnym kształcie. Aranżuje się wtedy strefę natrysku ze szklaną ścianką, zapobiegająca rozchlapywaniu wody. Stosuje się odwodnienie podłogowe, np. odpływ liniowy lub punktowy. Taki sposób zaprojektowania łazienki sprawia, że wygląda ona naprawdę luksusowo. Cała pierwsza część jest jakby preludium do części kąpielowej. Istotny jest jednak metraż pomieszczenia. W malutkiej łazience w bloku raczej będzie to niewykonalne. Jednak są też takie mieszkania, w których łazienki są całkiem spore.

Drzwi składane do wnęki prysznicowej - Radaway Nes DWB  Prysznic we wnęce w bloku - Radaway drzwi wnękowe Arta DWB  Prysznic we wnęce - Radaway drzwi prysznicowe do wnęki Nes DWJS

Zobacz wszystkie: drzwi szklane do wnęki prysznicowej.

 

Drzwi do prysznica we wnęce

Drzwi do prysznica we wnęce dobieramy bardzo indywidualnie, biorąc pod uwagę projekt łazienki, kształt strefy kąpieli oraz potrzeby użytkowników. Prysznic można całkiem zamknąć, wybierając drzwi wahadłowe, skrzydłowe lub przesuwne. Można też całkiem zrezygnować z drzwi do prysznica we wnęce i pozostawić ją otwartą. Wtedy ułatwione jest do niego wejście. Łazienka zyskuje przestronność. Jednymi z najlepszych są drzwi szklane do wnęki Radaway. Świetnie wykonane, bezpieczne, bardzo szeroka oferta. Dopasować można model do naprawdę wyjątkowych aranżacji, nawet takich, w których wnęka jest futurystyczna wielokątna lub stworzona jest w nietypowym miejscu.

Drzwi prysznicowe do wnęki – zalety

Zalety zastosowania drzwi prysznicowych do wnęki:

 • wyprodukowane z bezpiecznego hartowanego szkła,
 • estetyka,
 • uniwersalność i podkreślenie kierunku aranżacji,
 • możliwość instalacji na posadzce lub brodziku,
 • praktyczność: szybkie i łatwe czyszczenie,
 • dodatkowe powłoki zabezpieczające,
 • możliwość zastosowania nietypowych rozwiązań,
 • duży wybór.

Prysznic we wnęce Radaway drzwi wnękowe Arta DWJ  Drzwi do wnęki prysznicowej Radaway Evo DW  Drzwi prysznicowe do wnęki Radaway Nes czarne

Zobacz wszystkie: kabiny Radaway.

 

Brodzik czy odpływ w podłodze?

Co wybrać kiedy urządzasz prysznic we wnęce – brodzik czy jego brak i odpływ w podłodze? W zasadzie wszystko zależy od preferencji. Brodziki, zwłaszcza te głębsze, lubią osoby, które mają dzieci. Wybierają je też ci, który przyzwyczajeni są do napuszczania doń wody i wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych – np. pedicure lub peelingu. Na odpływ w podłodze decydują się minimaliści i osoby ceniące łatwe i szybkie sprzątanie. Jest on praktyczny także dla osób starszych. Pośrednim rozwiązaniem jest zainstalowanie płytkiego brodzika. Rozważaliśmy ich atutu tu: Niski brodzik w bloku. To, jakie odwodnienie zostanie zainstalowane, jest już kwestią gustu i możliwości budynku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl