Porady Hansloren
Produkt dnia
Stal szczotkowana – co to znaczy? 0

Stal szczotkowana – co to znaczy?

W sprzedaży można znaleźć produkty wykonane ze stali szczotkowanej. Jednak zauważyliśmy, że nie wszyscy dokładnie wiedzą, czym ona tak naprawdę jest i jak wygląda. Nasz sklep internetowy z wyposażeniem do kuchni i łazienek również ma asortyment z tego rodzaju stali. Przychodzimy zatem z krótką charakterystyką, by przybliżyć ją Wam, co to jest stal szczotkowana.


 


Stal szczotkowana – co to znaczy?

Stal szczotkowana to stal szlachetna, której powierzchnia została wyszczotkowana, a tym samym nadano jej strukturę „jakby porysowaną”, matową, ale jednocześnie bardzo gładką. Produkty z niej wykonane są łatwe do utrzymania w czystości. Nie widać na nich także drobnych rys, gdyż znikają na tle wyszczotkowanej powierzchni. Czy stal szczotkowana jest cieńsza od zwykłej? Niekoniecznie. Proces ten nie ma na celu ścierania i zmiany grubości, a jedynie nadanie pożądanej tekstury. Co więcej, metody szczotkowania mogą być różne, jak i efekty. Niektórzy producenci nadadzą stali delikatne satynowe wykończenie, inni zmatowią ją bardziej, wręcz w industrialny sposób.

   

Zadajmy zatem zasadnicze pytanie: czy stal szczotkowana w kuchni się sprawdza i jakie rzeczy mogą być z niej wykonane? Opinie, na których się opieramy, pochodzą od naszych Klientów, ale także bazujemy je na osobistych doświadczeniach.

Stal szczotkowana do kuchni jest wybierana bardzo często. Wpływa na to głównie łatwa pielęgnacja. W dzisiejszym świecie użyteczność jest stawiana na równi z designem. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wielu producentów oferuje swoje stalowe wyroby jednocześnie w wielu wariantach wykończenia. Często wybierając zlewozmywak kuchenny, który nam się podoba, możemy zdecydować czy chcemy, by był on wykonany ze stali szczotkowanej, polerowanej czy z dekorem. Czytajmy zatem dokładnie opisy i sprawdzajmy dostępne opcje.

Dużą popularnością cieszą się zlewy ze stali szczotkowanej. Pasują do mieszkań urządzonych skromnie, bez przepychu, często do loftów. Sprawdzają się także tam, gdzie są małe dzieci – nie widać na nich odcisków palców czy drobnych zacieków. Szczegółowo opisaliśmy to tutaj: Zlewozmywak stalowy - jak czyścić? Co więcej, temat tych zlewów jest na tyle popularny, że przedstawiliśmy typy nasze i Klientów tutaj: Jaki zlewozmywak stalowy polecacie?

Również dużą popularnością cieszą się baterie kuchenne ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Bardzo praktyczne i estetyczne, zwłaszcza jeżeli dużo zmywamy ręcznie. To wykończenie polecamy przede wszystkim do wysokich i pokaźnych baterii, które czasem stosuje się np. przy zlewach w stylu wiejskim lub modernistycznym. Im większy model, tym bardziej rzuca się w oczy. Na szczotkowanej powierzchni nie będzie widać tak bardzo zacieków. Przy mniejszych modelach, ma to mniejsze znaczenie. Ze stali szlachetnej szczotkowanej możemy także zakupić wszelkie dozowniki na płyn lub mydło.

Stal szlachetna szczotkowana to tak naprawdę rodzaj wykończenia, który producenci nadają stalowym wyrobom. Jest ono matowe, z mniej lub bardziej widoczną teksturą, gładkie. Ze swojej strony bardzo ją polecamy, bo ciągle słyszymy pochlebne opinie o niej i widzimy, że Klienci są zadowoleni. Z innych wykończeń mamy na przykład stal polerowaną, którą porównaliśmy do szczotkowanej w artykule: Stal szczotkowana czy polerowana? Zanim zdecydujesz na jeden konkretny zlewozmywak do Twojego mieszkania, poznaj cechy charakterystyczne i zdecyduj. W razie wątpliwości, służymy pomocą. :)

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl