Odcienie bieli ceramiki sanitarnej 0

Odcienie bieli ceramiki sanitarnej

Odcienie bieli ceramiki sanitarnej są różne. Biel jednego producenta nie równa się bieli drugiego producenta. Co więcej, często jedna marka stosuje dwa, trzy lub więcej odcieni bieli swoich produktów, np. w zależności od serii. Na przykładzie marki Villeroy & Boch pokażemy różne odcienie bieli ceramiki sanitarnej, porównamy je ze sobą i wskażemy, kiedy warto sięgnąć po każdy z nich.


 

Kolory bieli Villeroy & Boch

Alpine White Villeroy & Boch

Kolor Alpine White można spotkać też pod nazwą Weiss Alpin lub Alpejska Biel. Przypominamy te różne nazwy, gdyż często pytacie nas „Weiss Alpin jaki to kolor?”. Jest to klasyczny odcień bieli. Sam producent rekomenduje go, jako pasujący do każdej kuchni, wszelkich stylów aranżacyjnych. Biel Alpin White to typowa biel alpejska, która – bez względu pod jakim kątem patrzysz i jakie jest oświetlenie – zawsze wygląda biało. Tutaj musimy zaznaczyć, że tłumaczymy to najprościej, jak potrafimy, tak, by zobrazować jak najbardziej kolor. Prosimy więc o pozwolenie wyobraźni na podążanie naszym torem. Biel alpejska zawsze wygląda świeżo, a powierzchnia ceramiki zawsze wygląda gładko. Otoczona kolorami – czy to kafelkami w łazience, czy blatem i płytkami w kuchni – idealnie współgra, nie jest nachalna. Warto dodać, że alpejska biel ceramiki jest pewnego rodzaju europejskim standardem, do którego dążą wszyscy producenci.

Snow White Villeroy & Boch

Biały Snow White jest trochę jak śnieg – lśni i błyszczy, gdy tylko złapie promyk światła. Jest to odcień spotykający się z dużym uznaniem wśród naszych Klientów. Chętnie po niego sięgają, a także producent wskazuje go jako uniwersalny. Z pewnością może zagościć w kuchni/łazience w każdym stylu, a także urządzonej w kolorystyce bardziej ciepłej lub bardziej zimnej. Snow White jest określany jako kolor najbardziej biały ze wszystkich białych w palecie Villeroy & Boch, a i pewnie porównując do innych producentów, też wypada najbardziej biało. Taką krystalicznie śnieżną biel nie jest łatwo stworzyć, stąd tylko nieliczni mają taki odcień. Snow White bardzo pasuje do łazienek w stylu glamour. Idealnie odnajduje się też w łazienkach black&white, w których oba te kolory jednocześnie walczą między sobą i idealnie współgrają.

Edelweiss Villeroy & Boch

Biały kolor Edelweiss Villeroy & Boch to matowy odcień bieli. Jest to odejście od znanych standardów na rzecz ceramiki z indywidualnym charakterem, wprowadzającej do kuchni nutkę nieoczywistości. Jest to kolor już nieużywany przez markę. Spotkasz go na już wyprodukowanej ceramice. Czasami Klienci jeszcze wspominają kolor Edelweiss lub wymieniają, że ten właśnie mają w łazience. Obecnie jego zastępcą jest kolor biały Stone White.

Stone White Villeroy & Boch

Stone White to matowa biel, która zastąpiła kolor Edelweiss. Ceramika sanitarna szkliwiona jest matowym szkliwem TitanGlaze, które sprawia, że wykończenie jest aksamitne. Powłoka ta sprawia jednocześnie, że ceramika jest niesamowicie trwała i odporna na przypadkowe uszkodzenia. Odcień Stone White znajdziesz np. w serii Artis, Finion, Collaro, Memento 2.0, Subway 3.0. Biel Stone White, mimo że matowa, utrzymana jest w ciepłej tonacji. Jest idealna do nowoczesnych łazienek, w których spotyka się np. beton lub drewno. Te „niegładkie” struktury lubią się o wiele bardziej z matową bielą niż z tą błyszczącą.

Odcienie bieli ceramiki sanitarnej Villeroy & Boch

 

Zimne odcienie bieli ceramiki sanitarnej

W ofertach można spotkać także zimne odcienie bieli ceramiki sanitarnej. Nie są one tak popularne, jak te ciepłe, ale niekiedy bardzo pożądane. Czasem mówimy, że jest to biel kliniczna. Zimna biel charakteryzuje się delikatnymi tonami niebieskimi lub/i szarymi. Widać je zwłaszcza przy sztucznym lub nierównomiernym oświetleniu. Projektanci sięgają po nią w niektórych projektach industrialnych czy mocno purystycznych.

Euro White (EW) – co to jest?

Kolor Euro White to nazwa bieli w odcieniu europejskiego standardu. Niektóre wyroby ceramiczne mogą być oznaczone etykietą z sygnaturą koloru EW. Teoretycznie oznacza to, że powinny do siebie pasować – np. zlew ceramiczny Villeroy & Boch oraz np. miska WC Hatria. W praktyce wygląda to różnie – niektórym producentom odwzorowanie standardu wychodzi idealnie, innym minimalnie gorzej. Zawsze jednak będzie to bardzo podobny do siebie odcień alpejskiej bieli.

Ceramika łazienkowa odcienie bieli – co wybrać?

Mając do wyboru kilka odcieni bieli, najprościej jest postawić na biel alpejską lub biel śnieżną. Warto jedynie trzymać się obranego na początku kursu i całą ceramikę łazienkową lub kuchenną dopasować odcieniem. Prawda jest taka, że na pierwszy rzut oka nie każdy dostrzeże różnicę, widząc umywalkę Snow White, a potem Aplin White. Dopiero gdy ustawimy jedną obok drugiej, oko wychwyci odmienność. Inaczej w przypadku matowych odcieni – brak błysku widać od razu. Wiedza, który kolor chcemy kupić jest bardzo przydatna np. w sytuacji gdy w łazience są dwie umywalki i jedna ulega zniszczeniu, a następnie wymianie. Aby zachwycały idealnym sparowaniem, powinniśmy dokupić tę w odpowiednim odcieniu. Marka Villeroy & Boch reprezentuje – naszym zdaniem – jedne z najlepszych standardów bieli, jej jakości i trwałości. Szczerze możemy polecić każdy odcień. A jeżeli masz pytania - zapraszamy do Hansloren, pokażemy wszystko na żywo! :)

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl