Porady Hansloren
Produkt dnia
Jak dobrać kabinę do brodzika? 0

Jak dobrać kabinę do brodzika?

Jak dobrać kabinę do brodzika, by idealnie spasować oba elementy? Czy zawsze muszą pochodzić od tego samego producenta, czy mogą być różnych firm? Czy zawsze trzeba wymienić naraz kabinę i brodzik, czy można na starym brodziku zainstalować nowy parawan? Wiele z tych pytań często nam zadajecie, więc tym razem rozwiewamy kwestie dobierania jednego z drugim.


 


Czy kabina i brodzik mogą pochodzić od różnych producentów?

Tak, choć nie zawsze. Wiele kompletów możemy stworzyć na bazie elementów pochodzących od różnych producentów. Dopasowanie rozmiaru i estetyki to nie wszystko. Istotne są też profile, system otwierania drzwi, czasem specyficzna budowa. Dlatego bezpiecznie jest wybierać opcje pochodzące od tego samego producenta. Natomiast czasem jest to niemożliwe, wtedy należy dokładnie przestudiować zalecenia producenta brodzika odnośnie do kabiny, z którą może być instalowany i znaleźć spełniającą wymagania w ofercie innej firmy. Warto też zwrócić uwagę na to, że chociażby teraz, mamy w ofercie brodziki takich firm jak: Huppe, Hatria, Hansloren, Koło, Radaway, Riho, Viega i innych. Natomiast producentów kabin jest mniej, a wśród nich: Huppe, Koło, Radaway, Ravak, SanSwiss. Jesteśmy w stanie zawsze doradzić, co z czym połączyć, by stworzyć praktyczny i nieprzeciekający prysznic.


Jak dobrać kabinę do brodzika?

Przede wszystkim ustal, jaki kształt ma wybrany przez Ciebie brodzik. Czy jest to:

Następnie zmierz jego wymiary i zacznij przeglądać odpowiednio:


Znajdź pasujące kształtem elementy. Zazwyczaj jest tak, że dana kabina jest dostępna w kilku rozmiarach. Jeżeli więc spadł Ci w oko konkretny brodzik i natknąłeś się na wymarzoną kabinę, ale są one w różnych rozmiarach, przeglądaj dalej lub wpisz nazwę kabiny/brodzika w wyszukiwarkę na stronie, a pokażą się wszystkie rozmiary, a wśród nich zapewne ten, którego szukasz. A w razie pytań, to oczywiście jesteśmy do dyspozycji! :)

 

Jak dobrać kabinę do brodzika - Radaway, kabina Eos KDD, prostokątna.  Jak dobrać kabinę do starego brodzika - Radaway, kabina Euphoria KDD, prostokątna.  Jak dobrać kabinę do brodzika - Huppe, kabina Aura Elegance, pięciokątna.

 

 

Jak dobrać kabinę do starego brodzika?

Z bardzo starymi brodzikami jest tak, że – powiedzmy sobie szczerze – po wielu latach użytkowania, nie wyglądają one estetycznie. Zazwyczaj warto go wymienić, bo jest to relatywnie niewielki wydatek, względem estetyki, którą zyskujemy. Jeśli kluczową kwestię gra tutaj koszt, to odsyłamy do tekstu, w którym opisywaliśmy tanie rozwiązania: Najtańsze kabiny prysznicowe z brodzikiemJeżeli stary brodzik i dotychczasowa kabina były seryjnym kompletem, czyli były wyłącznie sprzedawane w parze, może być bardzo trudno znaleźć nową pasującą kabinę. Jeżeli brodzik nie jest już dostępny w sprzedaży, może on pochodzić z nieistniejącej już kolekcji, być wyprodukowany w technologii, której się już nie stosuje lub według standardów, które się zmieniły. To są utrudnienia, które mogą się pojawić. Natomiast dobranie kabiny do starego brodzika nie jest niemożliwe. Jeżeli się uprzemy na takie rozwiązanie, to należy szukać parawanu w odpowiednim rozmiarze i dopasowanego do brodzika. Można też zamówić model wykonany na wymiar.

Na co zwracać uwagę kompletując brodzik i kabinę?

Przede wszystkim na ich wysokości. Jeżeli wybraliśmy wysoki brodzik, to pamiętajmy, że stanie na nim kabina prysznicowa. Cała konstrukcja musi zmieścić się w łazience. Zmierzmy więc jej wysokość i zestawmy z wysokością konstrukcji prysznica. Uczulamy też w tym miejscu, że głębokość i wysokość brodzika, to dwie różne wartości. Pierwszą mierzymy wewnątrz, drugą na zewnątrz. Natomiast wysokość samej kabiny mieści się zazwyczaj w przedziale między 175 a 190 cm. Ale znaleźć możemy także modele niższe i wyższe. Zwracajmy także uwagę na wskazania producenta odnośnie do możliwości dopasowania danej kabiny do serii brodzików lub brodzika do serii kabin. Często to oni sami wskazują, które linie można ze sobą swobodnie łączyć.

Jak zmierzyć promień w brodziku półokrągłym?

Jeżeli już mamy brodzik, ale nie znamy jego wymiarów, pojawia się pytanie, jak zmierzyć promień w brodziku. Być może nie dysponujemy jego dokumentacją, bo był kupiony i rozpakowany dawno temu, lub wymieniamy tylko kabinę prysznicową. Najprościej jest zmierzyć długość brodzika przylegającą do ściany oraz długość prostego odcinka brodzika, prostopadłego do ściany (do momentu, w którym zaczyna się on wyginać w łuk). Widać to na jednym z obrazków. Od pierwszej wartości odejmujemy drugą i uzyskany wynik to promień brodzika. Oczywiście w ten sposób możemy wymierzyć brodziki półokrągłe, których boki są tej samej długości. Tutaj od razu podpowiadamy, że najpopularniejsze rozmiary to, R500 i R550, czyli o promieniu odpowiednio 50 cm i 55 cm. Brodziki na wymiar lub niestandardowe wymagają indywidualnego zaprojektowania do nich kabiny.

Jak zmierzyć promień w brodziku półokrągłym - instrukcja.  Jak dobrać brodzik do kabiny - Radaway, kabina Premium Plus, półokrągła.  Kabina i brodzik w komplecie - Radaway, kabina Essenza Pro Gold, półokrągła.

 

 

Kupować razem czy osobno?

Oczywiście polecamy zakup brodzika z kabiną razem, za jednym zamówieniem. Zawsze możemy też dodatkowo skonsultować wybrane elementy ze sprzedawcą i upewnić się, że wybraliśmy odpowiednie rozmiary. Decydując się na wyroby od jednego producenta, np. Radaway, Huppe czy Koło, z jakiejś jednej serii, mamy pewność, że będą pasować pod każdym względem. Jeżeli jednak brodzik w łazience jest w świetnym stanie, bo jest nowy, a kabina uległa zniszczeniu, nie trzeba ponownie kupować kompletu. My przy każdym produkcie piszemy jakie są jego wymiary, więc dobranie odpowiedniej kabiny do brodzika nie powinno stanowić problemu, nawet z wyrobów różnych producentów.

Jak dobrać kabinę do brodzika pod względem estetycznym?

Jeżeli nie decydujemy się na zestaw od jednego producenta lub jesteśmy w sytuacji, kiedy mamy w łazience brodzik w świetnym stanie i wymiany wymaga wyłącznie kabina prysznicowa, starajmy się dopasować do siebie tak te elementy, by wizerunkowo ze sobą korespondowały. Duży, masywny, głęboki brodzik nie będzie dobrze wyglądać w połączeniu z kabiną z subtelnego szkła, delikatnymi panelami i uchwytami. Zachowana powinna być równowaga. Jeżeli brodzik jest solidny, zwracający uwagę, niech też kabina ma w sobie wyraźne elementy. Jeżeli mamy niski brodzik w bloku i jest on minimalistyczny, kabina powinna być prosta i nieudziwniona. Na przykład o aranżacji w złocie pisaliśmy tu: Złota kabina prysznicowa. Jednak jest to też w dużej mierze kwestia gustu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl