Porady Hansloren
Odpływ liniowy – jaki wybrać? 0

Odpływ liniowy – jaki wybrać?

Odpływ liniowy – jaki wybrać? Mamy ich wiele w ofercie i na pierwszy rzut oka niektóre mogą wyglądać podobnie, a wręcz tak samo. Ułatwimy Wam więc poszukiwania idealnego odwodnienia i wskażemy, który kiedy wybrać i a także różnice między nimi.

Najlepszy odpływ liniowy

Cechy, na które warto zwrócić uwagę przy kupnie odpływu liniowego:

  • wykonanie ze stali nierdzewnej – to jedyny materiał, który przetrwa wiele lat, bez utraty estetyki i sprawnego działania
  • przepustowość – im wyższa, tym lepsza
  • łatwość czyszczenia i usuwania np. włosów – dostępne w sprzedaży są odpływy samoczyszczące, a zaraz za nimi polecamy odpływy z łatwą rewizją od góry
  • możliwość regulacji szerokości czy nóżek – to pozwala na idealne dopasowanie do podłogi i prysznica
  • maskownica z większymi otworami - wydaje się, że te malutkie dziurki, zatrzymają więcej włosów czy paproszków, i... tak rzeczywiście jest. Niestety łatwo przeoczyć to przy sprzątaniu, co skutkuje zapychaniem się tych dziurek. Większe otwory wymagają rzadszego dokładnego czyszczenia.


Jaki rozmiar odpływu do prysznica?

Istotniejsza od rozmiaru odpływu liniowego jest jego przepustowość. Aby zachować wizualne proporcje przyjmuje się że odpływ może być krótszy o 10 cm od ściany, wzdłuż której będzie instalowany. Jeżeli więc prysznic walk-in ma bok o długości 80 cm, wybierz odpływ liniowy 70 cm. W kabinach prostokątnych lub asymetrycznych odwodnienie znajdujące się bliżej dłuższej ściany może mieć 80, 90 czy nawet więcej centymetrów długości.

Jaka przepustowość odpływu liniowego do prysznica?

Minimalna przepustowość odpływu liniowego to około 24 l/min. Czyli odwodnienie w ciągu 1 minuty odprowadzi do 24 litry wody (przy założeniu 100% sprawności, bez zabrudzeń i zatorów). De facto jest to niewiele, bo nowoczesne słuchawki prysznicowe miewają większą przepustowość. Warto szukać odwodnień powyżej 30 l/min, a powyżej 40 l/min będzie najbardziej pożądane.

Uniwersalny odpływ liniowy do każdej łazienki

Czy istnieje uniwersalny odpływ liniowy? Być może nie, ale na pewno istnieje taki, który można zainstalować w 99% pryszniców walk-in. Są to odpływy liniowe Estera SlimLine. Są to nowoczesne, wąskie i niskie odpływy liniowe, które można umieścić w praktycznie każdej podłodze (nawet wyjątkowo cienkiej). Zajmują niewiele miejsca, więc jeżeli jest mało przestrzeni w podłodze, zazwyczaj z łatwością się mieszczą. Wąski odpływ liniowy SlimLine Estera dostępny jest w rozmiarach nawet od 550 mm (55 cm) długości, czyli idealnym do niewielkich pryszniców. Są to odwodnienia samoczyszczące, świetne jakościowo i o niesamowicie wysokiej przepustowości (48 l/min). Jak wiadomo – im wyższa przepustowość, tym mniejsze ryzyko zalania łazienki.

Odpływ liniowy Estera SlimLine  Uniwersalny odpływ liniowy Estera SlimLine  Odpływ liniowy Estera SlimLine Hansloren

 

Jaki odpływ liniowy Radaway wybrać?

Odpływy liniowe Radaway są świetne i także oferujemy je, wiedząc, że się sprawdzają u naszych Klientów. Zdecydowanym atutem jest możliwość wybrania dekoracyjnego rusztu, dopasowanego stylistyką do łazienki. Szeroki wybór rozmiarów zapewnia znalezienie tego idealnego do Twojego prysznica. Są te mniejsze odwodnienia np. 650x80, ale też większe 1150x80. Jeżeli zależy Ci na wyjątkowej spójności stali i wykończeń, bacz na to, że w sprzedaży mamy także kabiny prysznicowe walk-in Radaway. Łącząc kabinę z chromowymi profilami i z odwodnieniem Radaway projektujesz elegancką strefę kąpielową. Tutaj rada jest prosta – wybierz pasujący rozmiar i maskownicę, a z pewnością będziesz zadowolony.

Mamy też odpływy liniowe Radaway Slim – to wąskie, ale tak samo efektywne odwodnienia. Polecamy je do kabin, w których subtelność i minimalizm są najbardziej istotne.

Odpływ liniowy Radaway  Maskownice odpływów Radaway  Odpływ liniowy Radaway Slim

Odpływ liniowy na wymiar

Czy można kupić odpływ liniowy na wymiar? Można! Odwodnienie Viega Advantix Vario to odpływ o regulowanej długości w zakresie 30-120 cm, czyli od totalnie małego, przez standardowe długości, po naprawdę długi model. Świetny wybór, gdy nie wiesz, jak ostatecznie będzie wyglądać Twoja łazienka lub gdy obawiasz się o trudności instalacji odpływu o z góry ustalonych rozmiarach. Należy jednak pamiętać, że wraz ze zmianą długości odwodnienia, zmienia się przepustowość. I warto mieć to na uwadze. Po montażu odpływu Viega Advantix Vario w podłodze i opłytkowaniu go, widoczna jest wąska szczelina. Wygląda to niezwykle efektownie.

Odpływ liniowy Viega Advantix Vario  Odpływ liniowy - jaki wybrać? Viega Advantix Vario  Odpływ liniowy na wymiar Viega Advantix Vario

Jeżeli potrzebujesz dodatkowej konsultacji - skontaktuj się z nami. Chętnie dobierzemy odpływ liniowy do Twojego prysznica, doradzimy, który będzie pasować parametrami i stylistyką.

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl