Porady Hansloren
Produkt dnia
Montaż kabiny prysznicowej krzywe ściany 0

Montaż kabiny prysznicowej krzywe ściany

Montaż kabiny prysznicowej gdy są krzywe ściany nie jest już dzisiaj tak problematyczny, jak kiedyś. Obecnie można niwelować nawet kilkucentymetrowe odchylenia wykorzystując profile poszerzające do kabin prysznicowych i odpowiednie ustawienie brodzika. Jest to duże ułatwienie dla starego budownictwa i wszelkich nietypowych sytuacji mieszkaniowych.


 

Pochyłe / rozszerzające się ściany – kabina na wymiar

Pierwszą sytuacją, z którą możemy się spotkać, to montaż kabiny prysznicowej do ścian pochyłych, ukośnych. Nietypowe budownictwo, czasem błędy budowlańców, a niekiedy jedyna opcja możliwa w danym pomieszczeniu. W takim przypadku rekomendujemy wykonanie kabiny prysznicowej na wymiar. Najprostsza i najtańsza opcją zazwyczaj jest odpływ liniowy i kabina walk-in. Uprzedzając pytania – tak, bardzo często można wykonać taki odpływ liniowy w bloku, a nawet w starszych domach, wymaga to sprawdzenia przez specjalistę. Można też spróbować umieścić ultra niski brodzik, który dopasujesz do tych kilku centymetrów przy podłodze na ścianach. Czasem niewiele większa ilość silikonu będzie wystarczająca, by zamaskować drobny brak równości. Zamówisz u nas drzwi szklane do wnęki czy całą kabinę na wymiar z niestandardowymi wymiarami szyb. Docięcie szyb na wymiar nie pozbawia Cię gwarancji producenta, zapewniającej jakość i najwyższy standard elementów. Hansloren, wraz z marką Radaway, wychodzi w tej kwestii Klientom naprzeciw. Pokaż nam, jak wyglądają pochyłe ściany w miejscu Twojego przyszłego prysznica, a my znajdziemy rozwiązanie szyte na miarę.

Kabina na wymiar krzywe ściany  Drzwi wnękowe do krzywych ścian  Prysznic krzywe ściany

 

Nierówna powierzchnia ścian – profile poszerzające

Co mają wspólnego profile poszerzające z nierówną powierzchnią ścian? Nazwa może być trochę myląca, wszak nie o poszerzanie tutaj chodzi (to jest ich pierwsza i zasadnicza funkcja), a o możliwość dopasowania ich do nierównych ścian (a to druga ich funkcja). Co do zasady projektanci projektują kabiny z zamysłem montażu ich przy prostych ścianach. Jednak marka Radaway zaczęła zauważać, że nie zawsze ściany są idealnie równe, zwłaszcza gdy pojawił się trend odchodzenia od klasycznego płytkowania wnętrza kabiny, na rzecz różnorakiej aranżacji tej przestrzeni, o czym pisaliśmy już tutaj: Czym wyłożyć ściany w kabinie prysznicowej? Rozwiązaniem okazały się profile poszerzające, które pozwalają zniwelować (zazwyczaj) około 1 cm różnicy. Mowa tutaj oczywiście wyłącznie o kabinach marki Radaway. W zależności od serii, niektóre profile pozwalają na większe manipulowanie, nawet do 4 cm! Zawsze trzeba sprawdzić nazwę modelu kabiny prysznicowej i w specyfikacji profili poszerzających do niej przeczytać, jakie mają możliwości i zdecydować, czy to jest dla nas wystarczające. Zawsze dobieramy profile do serii, z której pochodzi kabina prysznicowa! Dodać warto, że elementy te dopasowane są wyglądem do ogólnego designu całej serii.

Profil poszerzający Radaway Eos DWD+S  Profil poszerzający Radaway Essenza New Black DWJ  Profil poszerzający Radaway Premium Plus DWJ, DWJ+S

 

Jak zamontować profil poszerzający?

Montaż profilu poszerzającego wykonujemy zawsze zgodnie z jego instrukcją. U nas najpopularniejsze są kabiny prysznicowe Radaway, toteż na ich podstawie możemy omówić w skrócie instalację profili poszerzających. Natomiast jeżeli mówimy o innych producentach, np. kabiny prysznicowe Huppe, Ravak czy Deante, to taki element musimy wybrać z ich oferty.

Najpierw zmierz wymiary wnęki, by wiedzieć, regulacja w jakim zakresie będzie konieczna. Przyłóż odpowiedni profil do ściany, zaznacz na niej miejsca mocowań ołówkiem, szkicując nim w otworach. Pamiętaj o zachowaniu pionu i sprawdzaniu z każdej strony poziomicą, czy jest równo. Wywierć otwór i umieść w ścianie kołek rozporowy (zazwyczaj jest to kołek rozporowy, ale w przypadku specyficznych profili producent może załączyć inne elementy montażowe). Przymocuj listwę, zachowując pion. Następnie do profilu poszerzającego zamontuj listwę mocującą. Nie ma tutaj wielkiej filozofii, biorąc pod uwagę że wraz z listwami Radaway dostarczamy cały osprzęt i instrukcję montażu.

Montaż kabiny prysznicowej do krzywych ścian jest już dziś możliwy nawet, gdy robisz to własnym sumptem. Jeżeli masz jaki jednak jakieś pytania, wątpliwości, coś jest niejasne, to zapraszamy do kontaktu. Przygotuj nazwę modelu kabiny, który wybrałeś, wymiary miejsca na prysznic i zadzwoń do nas, a my pomożemy dobrać ofertę tak, abyś był zadowolony. Dla nas krzywe ściany i nietypowe rozwiązania nie stanowią problemu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl