Porady Hansloren
Produkt dnia
Jaki syfon do niskiego brodzika? 0

Jaki syfon do niskiego brodzika?

Jaki syfon do niskiego brodzika wybrać, by pasował i spełniał swoje zadanie? Naszym zdaniem najlepszym gwarantem spasowania tych elementów jest ich jednoczesny zakup, po konsultacji ze specjalistą. Dlatego, zawsze zachęcamy do kontaktu w sprawie kompatybilności, bo akurat w przypadku syfonu, ważny jest nie tylko brodzik, ale też natrysk. Natomiast, jeżeli potrzebujesz tylko syfonu, to poniżej znajdziesz produkty, które polecamy.

Do czego służy syfon?

Funkcje, które spełnia syfon, to przede wszystkim usuwanie brudnej wody z brodzika i niwelowanie zapachów oraz gazów, wydostających się z kanalizacji. Jest bardzo istotnym elementem instalacji odpływowej. By swoje funkcje mógł spełniać, sam musi być utrzymany w higienie. Stąd powstały bardzo praktyczne modele, które czyści się od góry. Zabudowany syfon nie jest łatwo dostępnym elementem do ewentualnej wymiany, więc warto zadbać o to, by było solidny i posłużył lata.


Jaki syfon do brodzika?

Zanim przejdziemy do konkretnych przykładów, przedstawiamy kilka najważniejszych cech, na które należy zwrócić uwagę, wybierając syfon do brodzika. Przede wszystkim syfon powinien być:

  • dopasowany rozmiarem do brodzika, w tym przy niskich brodzikach kluczowa jest wysokość syfonu;
  • dopasowany wielkością do otworu w brodziku;
  • dopasowany przepustowością do przepustowości natrysku, tym bardziej, jeżeli kabina prysznicowa jest z hydromasażem;
  • czyszczony w wygodny dla nas sposób – ostatnio zdecydowaną popularnością cieszą się syfony czyszczone od góry, co jest znacznym ułatwieniem;
  • dobrze wykonany – znaczenie ma nie tylko jakość materiałów, jak i spasowanie poszczególnych elementów;
  • łatwy w montażu.


Jaki syfon do niskiego brodzika?

Przedstawiamy kilka naszych propozycji, natomiast polecamy także zobaczyć pełną ofertę syfonów i kupić ten, który w największym stopniu odpowiada Twoim potrzebom. Czasem nawet niski brodzik w bloku i wybrany niski syfon, mogą wymagać rozkucia nieco podłogi, by umieścić cały odpływ. Dobrze zatem zaplanować zakup poszczególnych elementów już na etapie projektowania łazienki.

Super niski syfon Radaway

W ofercie marki Radaway mamy dostępne super niskie syfony. Mówimy tu o wysokości na przykład tylko 40 mm, czyli 4 cm. Dzięki otworowi odpływowemu o średnicy 90 mm, mamy pewność, że woda będzie odpływać i nie zalegać w brodziku. Przepustowość 33,6 l/min to zdecydowanie wystarczająco dla zwykłego prysznica. Dodatkowym atutem, który zastosowała marka Radaway jest silikonowa membrana, która zapobiega wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji, nawet, kiedy przez dłuższy czas prysznic nie jest używany i woda w nim wysycha. Można wybrać dogodną dla siebie kolorystykę – chromową lub czarną.

Niski syfon Radaway do linii Kyntos i Teos

Marka Radaway ma wiele bardzo lubianych linii produktowych, ale serie Kyntos i Teos cieszą się dużą popularnością. To niskie brodziki dostępne w wieku kształtach i kolorach. I specjalnie do nich są dedykowane syfony. Kupując komplet masz gwarancję kompatybilności. Syfon Radaway do tych obu serii ma wysokość 55 mm, czyli 5,5 cm. Otwór odpływowy ma 90 mm, więc na bieżąco będzie odbierać wodę z brodzika. Zwiększona jest też przepustowość do 42 l/min. Te syfony powstały specjalnie z myślą o liniach Teos i Kyntos, więc możemy mieć pewność, że woda nie będzie stać, ani nic się nie wyleje. Aby dopasować wizualnie przestrzeń brodzikową do całej aranżacji łazienki, warto wybrać pokrywę do syfonu w pasującym kolorze.

Syfon do niskiego brodzika - Radaway 40 mm, chromowy, fi 90 mm.  Syfon do niskiego brodzika - Radaway, 40 mm, fi 90 mm, czarny.  Niski syfon Radaway do serii Kyntos i Teos.

 

Syfon Turboflow TBXS

Do niskich syfonów zaliczamy także model Turboflow TBXS, którego wysokość to 66 mm, czyli 6,6 cm. Tutaj mamy świetne rozwiązanie w postaci magnetycznej klapy, która inteligentnie dostosowuje do strumienia wody. Jeżeli jest jej dużo, maksymalnie się otwiera, im jest jej mniej, powoli się zamyka, a kiedy jej nie ma, całkiem się zamyka. Niweluje to możliwość przedostawania się brzydkiego zapachu. Jak widać, nawet syfony do niskich brodzików mogą być super nowoczesne i tworzone z coraz większą użytecznością.

Płaski syfon Huppe

W ofercie mamy także syfony płaskie Huppe, z różnymi kolorami pokryw, w tym z 24 karatowego złota. A złoto jest jednym z modnych kolorów, nie tylko w łazienkach glamour, o czym pisaliśmy w artykule: Złota kabina prysznicowa. Przepustowość takiego syfonu to 0,5 l/s, czyli 30 l/min. Zdecydowanie wystarczająco, by odprowadzać na bieżąco wodę podczas kąpieli. Wysokość zabudowy to tylko 53 mm. Mamy możliwość wyboru kształtu klapy na odpływ – okrągła lub prostokątna. Jest to bardzo elegancki rodzaj syfonu, a tym bardziej, jeżeli zdecydujemy się na prestiżowe złoto.

Jaki syfon do niskiego brodzika - Turboflow TBXS 66 mm, biały.  Złoty syfon do brodzika - Huppe, okrągły płaski syfon.  Płaski syfon do brodzika - Huppe, płaski prostokątny syfon do niskiego brodzika.

Kiedy masz już wybrany brodzik i kompletny odpływ do niego, mogą przydać Ci się także informacje, jak dobrać kabinę do brodzika. Jest to istotne zwłaszcza kiedy elementy te pochodzą od różnych producentów. Zapewnimy jednak, że skompletowanie całego natrysku jest proste. Warto jednak zabrać się za to porządnie, by uniknąć trudności i szybko móc cieszyć się relaksująca kąpielą.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl