Porady Hansloren
Produkt dnia
Kabina prysznicowa na środku ściany 0

Kabina prysznicowa na środku ściany

Kabina prysznicowa na środku ściany pojawia się w projektach łazienek, w których rogi pomieszczenia są już inaczej zagospodarowane lub po prostu taka jest wizja projektanta. W takiej kabinie zazwyczaj mamy trzy przeszklone ścianki prysznicowe (modele prostokątne lub kwadratowe) lub półokrągłą kopułę, a tylną część stanowi ściana łazienki. To właśnie na niej montuje się zestaw natryskowy. Można także wykorzystać kabinę czterościenną, nie angażując murowanej ściany. Porozmawiajmy o tym, jak to zrobić, o zaletach i aranżacjach takiego prysznica.


 

Kabina prysznicowa na środku ściany

Gdzie i kiedy kabina prysznicowa przyścienna jest dobrym rozwiązaniem:

  • gdy w narożnikach są okna,
  • gdy w narożnikach są grzejniki,
  • gdy w narożnikach są zabudowy/półki,
  • gdy łazienka ma niefortunne narożniki (krzywe, wielokątne), których nie możesz lub nie chcesz zmieniać,
  • w łazienkach, które chcemy urządzić inaczej, niż większość, oryginalnie.

 

Kabina z brodzikiem czy bez?

Być może zaskoczeniem dla niektórych będzie, że kabina prysznicowa na środku ściany może zostać zainstalowana zarówno z brodzikiem, jak i bez niego. Pierwsza opcja, można rzec – znana i lubiana – sprowadza się do wyboru kabiny i pasującego do niej brodzika. Zawsze podkreślamy, że jest to bardzo ważne, by już na etapie zakupu spasować te podstawowe elementy. I zawsze oferujemy swoją pomoc w tej kwestii. Kabinę przy ścianie można zainstalować także wykorzystując odpływ liniowy lub punktowy. Wymaga to odpowiedniego przygotowania instalacji, ale jest możliwe zarówno w domach, jak i blokach, o czym pisaliśmy już w naszym poradniku: Odpływ liniowy w bloku z płyty. W skrócie: brodzik jest lepszy dla tych, którzy mają dzieci, nie mają wanny i lubią wygodnie usadowić się pod prysznicem na dłużej; kabina walk-in lub z bardzo niskim brodzikiem jest super dla osób starszych, z problemami z poruszaniem się i dla wygodnych minimalistów.

Kabina Radaway Essenza New Black  Kabina przyścienna Radaway Fuenta New  Kabina walk-in Radaway Euphoria

Kabina prysznicowa z drzwiami czy bez?

Na środku ściany można postawić pełną zamykaną kabinę prysznicową, jak i taką bez jednej, a nawet dwóch ścianek bocznych. Te ostatnie to opcje bardzo minimalistyczne, ale niesamowicie eleganckie. W średniej wielkości łazience, gdzie jest prysznic na środku, ale dookoła niego jest relatywnie mało miejsca, lepiej sprawdza się zamknięta trzyścienna kabina prysznicowa, która wyraźnie odgradza strefę mokrą od suchej. Drzwi mogą być skrzydłowe, wahadłowe, przesuwane czy harmonijkowe – to nie ma większego znaczenia, wybierz więc pod siebie. W dużych łazienkach, zwłaszcza tych w rezydencjach czy hotelach, często stosujemy awangardowe prysznice walk-in umieszczone na środku ściany, w których nie ma bocznych ścianek, a frontowa jest bardzo szeroka. Taka konstrukcja pozwala wygodnie zażyć kąpieli, nie rozbryzgując wody dookoła, gdyż cała strefa kąpielowa jest dość duża.

Jaki panel prysznicowy do prysznica na środku ściany?

W przypadku kabin trzyściennych można na opłytkowanej ścianie zainstalować dowolny pasujący rozmiarem i przepływem panel prysznicowy – ze słuchawką lub z deszczownicą. W tych największych i najbardziej luksusowych pokojach kąpielowych, bez deszczownicy się nie obędzie. Efekt delikatnego deszczu spadającego na skórę niesamowicie relaksuje. W przypadku kabin czterościennych zazwyczaj mamy system wbudowany w jedną ze ścian.

Kabina walk in Radaway Modo X Black  Kabina zabudowana Radaway Premium Plus.  Kabina walk in Radaway Modo New Black

 

Kiedy wybrać kabinę czterościenną?

Głównym czynnikiem, przemawiającym za kabiną czterościenną, jest nieprzystosowanie ściany do przymocowania do niej elementów konstrukcyjnych kabiny trójściennej lub nieprzystosowanie jej do kontaktu z wodą. Kabina czterościenna to zazwyczaj kabina zamknięta, wolnostojąca. Może więc stanąć na środku ściany. Będzie to bardzo dobry wybór, w nieopłytkowanych łazienkach lub w starych budynkach, w których nie można dokonywać zmian.

Kabina prysznicowa na środku ściany to pomysł dobry i modny. My bardzo chętnie bierzemy udział w projektowaniu takich łazienek i doradzamy wielkości czy wygląd strefy natrysku. W sklepie mamy dedykowaną kategorię, w której zebraliśmy wszystkie kabiny prysznicowe przyścienne, aby każdy zainteresowany mógł w łatwy sposób odnaleźć swoją wymarzoną.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl