Porady Hansloren
Produkt dnia
Wind Vitruvit bidet ceramiczny stojący biały - WINBI
Wind Vitruvit bidet ceramiczny stojący biały - WINBI
999,00 zł 599,00 zł 812,20 zł 486,99 zł
szt.
Kabina prysznicowa pod skosem 0

Kabina prysznicowa pod skosem

Kabina prysznicowa pod skosem zazwyczaj instalowana jest w łazienkach na poddaszu lub w domach/mieszkaniach, w których nieco niefortunnie poprowadzono krokwie i belki. Jeżeli dobrze dobierzemy model i wymierzymy skosy, będzie ona tak samo praktyczna, jak w każdej „typowej” łazience. Czy jest droższa? Raczej nie. Ewentualna usługa docinania to niewielki wydatek, a sama kabina wyceniana jest indywidualnie.


Porada telefoniczna: 42 279 42 04

 

Łazienka na poddaszu ze skosami

Można zaaranżować łazienkę na poddaszu ze skosami i nic nie stoi na przeszkodzie, by zainstalować w niej prysznic. Warto jednak wybrać najbardziej optymalne dla niego miejsce. Jeżeli kabina stanie przy jednej ze ścian o pełnej wysokości, będzie bardziej komfortowa, zwłaszcza dla wysokich osób. Im bliżej skosu, tym bardziej będzie trzeba skrócić drzwi i ścianki. Standardowo można przyjąć, że kabina prysznicowa od producenta jest wysoka na 180 – 220 cm.

Przycinanie kabiny prysznicowej

Przycinanie kabiny prysznicowej zawsze opiera się o indywidualny projekt i dopasowanie do konkretnego skosu/skosów. Większość kabin ze standardowych kolekcji może zostać dostosowana do pomieszczenia, o ile jest ono dobrze wymierzone. Najistotniejsze jest zachowanie względów bezpieczeństwa późniejszego użytkowania. Raczej nie jest to możliwe w przypadku np. kabin z sauną. Najczęściej przycinaniu poddawane są nowoczesne kabiny prysznicowe lub ścianki prysznicowe, które są minimalistyczne, a sam zabieg jest dla producenta chlebem powszednim. Prym w indywidualnie dopasowanych projektach wiedzie marka Radaway, która wykona kabinę na wymiar, dopasowaną do każdego pomieszczenia.

Kabina prysznicowa pod skosami na poddaszu - Hansloren, Radaway.  Kabina prysznicowa pod skosem - Radaway, kabina prysznicowa na wymiar, indywidualna, projekt pod skos.  Docięcie kabiny prysznicowej pod skos - Radaway, Hansloren, indywidualne projektu kabin prysznicowych.

 

Kabina prysznicowa pod skosem – cena

Usługa docięcia kabiny prysznicowej do skosów zawsze wyceniana jest indywidualnie. Wszystko zależy od tego, jak wiele modyfikacji należy wprowadzić. Czasem wystarczy tylko wykonać skos, a czasem będzie konieczne docięcie niestandardowe, jeżeli kabina będzie umieszczona np. na poddaszu i zahaczać będzie o belki. W przypadku marki Radaway, bazę zazwyczaj stanowi jedna z kabin z istniejącej już serii. Dostosowywana jest ona jedynie do indywidualnych potrzeb i wymiarów. Kabiny Radaway możemy serdecznie polecić, bo każdy projekt jest wykonywany z najwyższą starannością, co sprawdziliśmy już nie jeden raz.

Co zrobić, jeżeli nie wiesz, czy daną kabinę można przyciąć?

Zadzwonić i zapytać. Oferujemy docinanie kabin prysznicowych u producenta, nie tylko na potrzeby mieszkań ze skosami czy na poddaszach, ale także realizujemy wszelki inne modyfikacje – przycinanie ścianek, wycinanie otworów itp. Zawsze wytłumaczymy, jak wymierzyć zlecenie docięcia lub skażemy modele, które mogą być mu poddane lub na bazie których może powstać kabina prysznicowa na wymiar.

Kabina prysznicowa pod skosami – gdzie umieścić panel prysznicowy?

Poza samym wykonaniem kabiny prysznicowej pod skosem, zagwozdką może być miejsce instalacji panelu prysznicowego lub drążka ze słuchawką. Jeżeli można je wybrać, zazwyczaj zalecamy instalację na najwyższej ścianie. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne. Zdecydowana większość osób korzysta z prysznica stojąc przodem lub tyłem do panelu. Najwyższa ściana daje najwięcej swobodnego ruchu – np. można wyciągnąć ręce ku górze i wygodnie umyć włosy. Daje to też komfort korzystania z natrysku osobom wysokim. Można także umiejscowić słuchawkę na ścianie wzdłuż skosu, o ile jej rozmiar na to pozwala – jeżeli skos jest bardzo ostry, a ściana wąska, raczej nie będzie to wygodne, ale w przypadku łagodnego i dużej powierzchni, śmiało.

Kabina prysznicowa pod skos na poddaszu - Radaway, kabina na wymiar.  Kabina prysznicowa pod skosem - Radaway, kabina na wymiar na poddasze ze skosami, projekt docięcia kabiny.  Kabina prysznicowa pod skosami - Radaway, Hansloren - indywidualny i niestandardowy projekt.

 

Kabina walk-in czy kabina z brodzikiem?

Warto pamiętać, że pod skosami można zainstalować zarówno kabinę z brodzikiem, jak i kabinę walk-in. Wszystko zależne jest od potrzeb i estetyki łazienki. W przypadku dużego skosu i mniejszych wysokości, rezygnacja z brodzika wydaje się być dobrym pomysłem, gdyż zainstalowanie odpływu liniowego i wykonanie kabiny walk-in jest wizualnie lekkie i czasem to jedynie rozwiązanie, które „się zmieści”. Oczywiście jest to połączenie możliwe do wykonania nie tylko w domu wolnostojącym, ale też w mieszkaniach na ostatnim piętrze w bloku lub dobudowanych na strychu. Więcej o odpływach liniowych tu: Odpływ liniowy w bloku. Choć są też ultra niskie brodziki lub brodziki podpłytkowe, które można rozważyć w domach i mieszkaniach w bloku, o czym pisaliśmy już na blogu: Niski brodzik w bloku. Jeżeli przestrzeń podłogowa pozwala na instalację wysokiego brodzika, dostosowania wymagać będą jedynie drzwi lub ścianki kabiny. Należy pamiętać, że w brodzikach także można dokonywać modyfikacji, w tym je docinać.

O czym nie zapomnieć?

Chociażby o tym, by wykonać odpowiednią wentylację w strefie prysznica i zastosować materiały i farby odporne na wilgoć. Pod skosami czasem jest ciaśniej, mniejsza odległość dzieli natrysk od sufitu. Jest on bardziej narażony na kontakt z wilgocią, więc solidne zabezpieczenie i przepływ powietrza są kluczem do długowieczności idealnego stanu łazienki. Jeżeli chcesz zaadaptować miejsce pod skosami na strefę natrysku, rozważ różne projekty – kabina nie musi być zamykana, być może wystarczy tylko ścianka prysznicowa. Do kabiny musi się też wygodnie wychodzić i z niej wychodzić, więc ergonomia ma tu duże znaczenie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl