Porady Hansloren
Czarna kabina prysznicowa 0

Czarna kabina prysznicowa

Czarna kabina prysznicowa staje się coraz częstszym wyborem naszych Klientów. Od razu wyjaśnijmy - dla jednych czarna kabina prysznicowa to ta z czarnymi profilami, dla innych ta z czarnymi profilami i czarnym brodzikiem, a dla jeszcze innych full black, czyli dodatkowo z czarnymi ścianami lub kafelkami wewnątrz, czarną baterią i deszczownicą. My nie wiemy, czego Ty poszukujesz, więc aby dobrać najlepszą opcję, zaaranżować łazienkę zgodnie z Twoimi oczekiwaniami - zapraszamy do kontaktu, zawsze służymy poradą! Tymczasem zostawiamy garść Ci inspiracji.


Czarna kabina prysznicowa świetnie sprawdzi się w łazience w stylu loftowym, black&white czy minimalistycznym. To takie bazowe pomysły aranżacyjne, ale bez obaw, jeżeli urządzasz łazienkę "tak po prostu" i pasuje ona do Twojej wizji, śmiało po nią sięgaj. Zobaczmy, co jest w ofercie producentów i jak można zaaranżować czarną strefę kąpielową. 

Czarna kabina prysznicowa

Do pewnego czasu w polskich łazienkach królowały kabiny z chromowanymi profilami, a niekiedy spotykało się też ich białe odpowiedniki. Obecnie coraz częściej montuje się czarne kabiny prysznicowe. Niejeden inwestor decyduje się na położenie wewnątrz kabiny czarnych płytek czy ozdobienie jej ścian tematycznymi nadrukami. Oryginalnych produktów nie brak na rynku, a więc – z odrobiną wyobraźni – wszystko jest możliwe!

Możesz zrobić czarny nadruk na kabinie prysznicowej. Może być to czarna kratka, czarne esy floresy, czarno-białe zdjęcie albo jakaś inna Twoja wizja. Pisaliśmy o tych możliwościach tutaj: Kabina prysznicowa z nadrukiem. Możesz wyłożyć wnętrze kabiny czarnymi kafelkami, czarnym betonem, drobną czarną mozaiką - więcej o tych możliwościach przeczytasz tu: Czym wyłożyć ściany w kabinie prysznicowej? Dopełnieniem kolorów będzie czarne oświetlenie skierowane w strefę kąpielową. Jednak musisz pamiętać, że do tzw. "mokrej okolicy" przeznaczone są lampy o IP65 i wyższym, czyli modele o wysokiej szczelności.

Czarna kabina, czarno-biała ściana w kabinie  Czarna kabina prysznicowa i czarna podłoga  Czarna pięciokątna kabina prysznicowa Radaway

Czarna kabina prysznicowa – opinie

Niektóre osoby podchodzą z rezerwą do pomysłu zamontowania czarnej kabiny prysznicowej. Opinie sceptyków najczęściej dotyczą rzekomej trudności w utrzymaniu w czystości takiej kabiny. W praktyce jest ono jednak równie łatwe i... równie trudne, jak w przypadku każdej innej kabiny. Należy o nią dbać i stosować dokładnie te same zabiegi, co w przypadku innych modeli. Trzeba też pamiętać o regularności. Nie odkryjemy Ameryki, jeżeli napiszemy, że na czarnych elementach będzie widać mydło albo niespłukane mleczko do czyszczenia. Tak będzie. Zaopatrzenie się w ściągaczkę do wody i w uważność, będzie na rozwiązaniem. Czarna kabina prysznicowa opinie ma oczywiście bardzo dobre, bo kolor to tylko odzwierciedlenie gustu. Funkcjonalność, nowoczesne technologie, stosowane powłoki itd. - są jak w każdych innych kabinach na najwyższym poziomie.

Entuzjaści czarnych kabin prysznicowych zwracają z kolei uwagę przede wszystkim na ich niewątpliwie elegancki charakter. Jeśli chcesz, by Twoja łazienka była oryginalna, czarna kabina jest jedną z pierwszych rzeczy, którą powinieneś wziąć pod uwagę. Raczej poszlibyśmy w kierunki minimalizmu i wybralibyśmy czarną kabinę walk-in z czarnym odpływem liniowym.

Czarna kabina walk-in

Czarna kabina walk-in najchętniej trafia do modernistycznych łazienek. Decydują się na nią osoby, które wyjątkowo cenią użyteczność i wygodę. Bardzo fajną opcją od marki Radaway są czarne kabiny przyścienne. Choć to modele raczej do większych łazienek w apartamentach i domach wolnostojących, warto chociażby je pooglądać i zobaczyć, jak lekko można ograć czarny kolor. Mamy też w ofercie czarne drzwi szklane do wnęki, które pozwalają zbudować kabinę w istniejącej już wnęce. Kabiny walk-in mogą być też budowane w rogu, z użyciem tylko jednej szklanej ścianki, odgradzającej mokra strefę od tej suchej. Brakująca czwarta ścianka to duże wejście do przestrzeni kąpielowej. Nowoczesne kabiny prysznicowe walk-in dają naprawdę ogrom możliwości, więc czerń jest w zasadzie tylko dodatkowym atutem.

Czarna kabina walk-in z kratką na szybie, dekoracyjna szyba Radaway  Minimalistyczna czarna kabina prysznicowa walk-in Modo X Black II Radaway  Czarna kabina prysznicowa przyścienna Radaway

Czarna kabina prysznicowa z brodzikiem

Czarna kabina prysznicowa z brodzikiem także jest bardzo chętnie wybierana przez naszych Klientów. Bardzo często jest to wtedy czarny brodzik, pasujący do aranżacji. Ale w przypadku tych kabin z czarnymi profilami, które de facto nie są tak silnie definiujące łazienkę, i połączenia ich z białymi ścianami, Klienci chętnie sięgają po biały brodzik. Zobaczysz to na zdjęciach dodanych poniżej, zestawiania zarówno z czernią, jak i bielą, z niskimi brodzikami i tymi wyższymi. To, przy czym będziemy się upierać, to nie kolor, a odpowiedniość do Twoich potrzeb.

Czarna kabina prysznicowa i biały brodzik niski  Czarny prysznic we wnęce Radaway  Czarna kabina prysznicowa z czarnym brodzikiem Radaway

Czarna kabina prysznicowa 80x80

Czarna kabina prysznicowa 80x80 to jedna z najmniejszych dostępnych na rynku. Idealna do niewielkich łazienek w bloku lub małej dodatkowej łazienki w przy sypialni lub pokoju gościnnym. Trzena przyznać, że kwadratowe kabiny prysznicowe cieszą się dużą popularnością. Najmniejsze kabiny z reguły charakteryzuje prostota – wszelki nadmiar mógłby spowodować efekt przytłoczenia. W tych wymiarach dostępne są głównie modele kwadratowe oraz narożne. Oczywiście instalowaliśmy już takie czarne kabiny 80x80 Radaway i Klienci sobie chwalą. Czy czerń jest dobra do małych przestrzeni? Tak. Zdecydowanie warto porzucić staromodne myślenie, że w małych wnętrzach to tylko jasne kolory. Umiejętnie dobrane efektowne oświetlenie wystarczy, by uwypuklić przestronność. Oczywiście można się też pokusić o czarne drzwi szklane do wnęki, jeżeli taki jest układ pomieszczenia.

Czarna kabina prysznicowa 80x80 Radaway Nes Black  Czarny nadruk na kabinie prysznicowej  Czarna kabina prysznicowa 80x80 Radaway Pro Black

Czarna kabina prysznicowa 90x90

Czarna kabina prysznicowa 90x90 to nieco większy model, nawet często zaliczany do grupy "uniwersalnych kabin", chętnie wybieranych w naszym sklepie. W tej kategorii rozmiarowej mamy wiele do zaoferowania. Dostępne są nie tylko stricte czarne kabiny prysznicowe, ale też czarne drzwi prysznicowe czy piękne kabiny przyścienne. Wiodącym producentem jest Radaway, ale mamy też fantastyczne czarne kabiny prysznicowe Huppe w Łodzi w salonie Hansloren! Na poniższych zdjęciach możesz zobaczyć, jak w różny sposób można ograć kabinę 90x90 - zarówno jako model zamknięty, jak i walk-in.

Kwadratowa czarna kabina prysznicowa 90x90 Radaway Idea Black KDD  Czarna kabina prysznicowa 90x90 Radaway Nes Black  Czarna kabina prysznicowa 90x100 Radaway Ines Black

Czarna kabina prysznicowa 80x100

Czarna kabina prysznicowa 80x100 to prostokątna kabina prysznicowa, którą można skonfigurować z nami lub zakupić gotowy model. Najpierw wybieramy model, który będzie stanowił bazę kabiny, wśród czarnych są to np. Radaway Nes Black, Radaway Furo Black czy Radaway Essenza Pro Black, a następnie nadajemy poszczególnym ściankom odpowiednie wymiary. Pamiętaj też, że większość modeli możemy poddać zabiegowi przycinania kabiny, czyli dopasowywania jej do skosów czy nietypowego układu ścian i stropu. Do dopasowania do ścian wykorzystamy czarne profile poszerzające do kabin, a do przycięcie kabiny zachowuje jej gwarancję. Pisaliśmy o tym tu: Kabina prysznicowa pod skosem.

Czarna kabina prysznicowa 80x100 Radaway Nes Black  Czarna kabina Radaway Furo Black  Dekoracyjny nadruk na kabinie prysznicowej

Cała czarna kabina prysznicowa

Cała czarna kabina prysznicowa, to tzw. "full black", czyli kabina z czarnymi profilami, z czarnymi lub dymionymi szybami, czarnymi ścianami wewnątrz, często też z czarną armaturą. Czy to się podoba? Tak, są Klienci, którzy taką właśnie mają wizję. Są to aranżacje łazienek pod konkretne gusta osób, które doskonale wiedzą, w jakich przestrzeniach czują się dobrze. Zazwyczaj pasuje tutaj klimatyczne oświetlenie, niekoniecznie o białej barwie. Jeżeli mówimy o artystycznych mieszkaniach, to czerń często komponowana jest z żółtym, czerwonym, niebieskim i fioletowym oświetleniem LED. Jeżeli interesuje Cię cała czarna kabina prysznicowa, to skontaktuj się z nami, a wskażemy modele, które dostępne są w konfiguracji z dymionym szkłem lub z dużym czarnym nadrukiem.

Czarna kabina prysznicowa, czarna ściana  Czarny prysznic Radaway  Cała czarna kabina prysznicowa Radaway

Czarna kabina prysznicowa czyszczenie

Podobnie jak w przypadku każdej innej kabiny nie należy używać preparatów o wysokiej ścieralności. Bardzo silne mleczka do czyszczenia oraz specjalne pasty mogą powodować powstawanie niewielkich zarysowań. W tych z kolei gromadzą się brud oraz drobnoustroje. Gąbki z ostrą powierzchnią to kolejne akcesoria, które mogą zaszkodzić czarnej kabinie prysznicowej. Czyszczenie jej za pomocą tego typu narzędzi jest równie niebezpieczne. Lepiej używać w tym celu bawełnianych ściereczek i miękkich gąbek. Można pokusić się o delikatny płyn do kabin, niepozostawiający smug, który rozpuści osad, nie ingerując w powierzchnię. W dobie wielu środków eko, zwracamy uwagę, że płyny na bazie octu mogą być zbyt silne dla nadruków, a już na pewno nie są odpowiednie do kontaktu z zawiasami czy mechanizmami jezdnymi w rolkach drzwi kabiny (wspominamy o tym z zasady, bo nie ma znaczenia, jaki jest kolor kabiny). Do regularnych czynności warto włączyć ściąganie wody ściągaczką z kabiny i ze ścianek. To bardzo ułatwia utrzymanie higieny. Czarne baterie łazienkowe i baterie natryskowe po kąpieli wystarczy przetrzeć szmatką.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl